Український
Процесінговий
Центр
Де українці частіше роблять покупки: в магазинах чи в Інтернеті user/common.seoImage
Посилання скопійовано
Зв'яжіться з нами
05. 03. 18
Де українці частіше роблять покупки: в магазинах чи в Інтернеті
Де українці частіше роблять покупки: в магазинах чи в Інтернеті user/common.seoImage

У 2017 році українці сплатили картками банків-клієнтів UPC більше 231 млн. покупок на території України та за її межами. На підставі даних за такими картковими трансакціями ми проаналізували, де найчастіше здійснюють покупки в магазинах та в Інтернеті.

Незважаючи на створення все більшої кількості інтернет-магазинів та онлайн-сервісів, держателі платіжних карток все ще продовжують більш активно використовувати свої картки для розрахунків у магазинах, аніж в Інтернеті.

За даними Українського процесінгового центру у 2017 році держателі платіжних карток банків-клієнтів UPC здійснили у 6 разів більше безготівкових розрахунків у магазинах, ніж в Інтернеті. Так у 2017 році було здійснено більше 31 млн. онлайн-оплат, а в магазинах більше 200 млн. трансакцій.

Держателі платіжних карток все частіше використовують картки для щоденних покупок. В Україні споживачі активніше розраховуються картками в продуктових магазинах та супермаркетах, саме там було здійснено понад 61% покупок за допомогою платіжних карток. А середня сума чеку склала 123 грн.

На другому місці – розрахунки в ресторанах, кожна десята трансакція. Далі традиційно розташувались автозаправні станції та аптеки, на частку яких припадає по 6% від усіх покупок картками у POS-терміналах. Замикають п’ятірку лідерів господарські та будівельні магазини (3%).

У 2017 році за кордоном, навпаки найчастіше використовували платіжні картки для розрахунків у ресторанах. Там було сплачено 26% від загальної кількості розрахункових трансакцій, а середня сума чеку склала в еквіваленті 1 000 грн.

При цьому розрахунки в продуктових магазинах і супермаркетах не надто поступились за кількістю трансакцій та зайняли 2 місце (24%).

Кожною десятою трансакцією була оплата туристичних послуг, а на частку із покупок одягу припадає 8% трансакцій. На п’ятому місці за кількістю трансакцій опинились розрахунки на автозаправних станціях (6%).

У сфері онлайн-торгівлі спостерігається цілком інша ситуація. Безперечним лідером серед українських сайтів за кількістю інтернет-трансакцій стали сервіси поповнення рахунків мобільних телефонів – 49%. Середня сума чеку склала 71 грн.

На другому місці опинились сервіси оплати комунальних платежів (19%), а на третьому місці – сервіси покупки авіа та залізничних  квитків (7%). Замикають цей топ-список інтернет-магазини косметики та поштові сервіси, частка яких склала по 3% від усіх онлайн-розрахунків.

Українці також охоче здійснюють покупки на іноземних сайтах. Варто відмітити, що показники електронної комерції іноземних сайтів розподілилися зовсім по-іншому. Там найчастіше оплата карткою була здійснена через інтернет-сервіс з надання транспортних послуг – 29%. Середня сума чеку склала в еквіваленті 400 грн. Оплата покупок через рекламні каталоги трохи поступилася за кількістю та зайняла частку в 20%. Також до топу онлайн-оплат у закордонних інтернет-магазинах за кількістю трансакцій увійшли сервіси відеоігор (13%), поштові сервіси (9%) та музичні магазини/медіа-контенти (6%).

Таким чином, попри те, що кількість онлайн-покупок збільшилась на 26%, порівнюючи показники 2016 та 2017 років, держателі платіжних карток все ж частіше роблять покупки картками в магазинах, аніж в Інтернеті.

Інші новини
30. 04. 24
Регулярна річна інформація (річний звіт) ПрАТ "Український процесінговий центр" за 2023 р.
ПрАТ «Український процесінговий центр» розміщує регулярну річну інформацію (річний звіт) за 2023 р.
Регулярна річна інформація (річний звіт) ПрАТ "Український процесінговий центр" за 2023 р. user/common.seoImage
22. 04. 24
UPC визнано одним з важливих технологічних операторів платіжних послуг
Національний банк за результатами 2023 року визначив три важливих технологічні оператори платіжних послуг, до яких увійшов ПрАТ “Український процесінговий центр”.
UPC визнано одним з важливих технологічних операторів платіжних послуг user/common.seoImage
16. 04. 24
UPC взяв участь у конференції RBI Payments Community 2024
Щорічна конференція RBI Payments Community зібрала професіоналів із секторів платежів, банківської справи та карток на різних ринках RBI та за його межами.
UPC взяв участь у конференції RBI Payments Community 2024 user/common.seoImage
Зв'яжіться з нами

Адреса вул. Ґарета Джонса, 8 (корпус В-11) а/с 65, Київ, Україна, 04119

Використання файлів cookie.
Натиснувши «Погоджуюся», ви дозволяєте нам постійно вдосконалювати наш веб-сайт і створювати персоналізовані рекламні оголошення.
У розділі "Індивідуальні налаштування" ви знайдете детальну інформацію, а також можете дозволити або заборонити обробку чи відкликати вашу згоду.
Інформація про захист даних.