Український
Процесінговий
Центр
Динамічний ринок платіжних карток в Україні: аналіз показників за перший квартал 2023 року user/common.seoImage
Посилання скопійовано
Зв'яжіться з нами
14. 04. 23
Динамічний ринок платіжних карток в Україні: аналіз показників за перший квартал 2023 року
Динамічний ринок платіжних карток в Україні: аналіз показників за перший квартал 2023 року user/common.seoImage

За перший квартал 2023 року, порівняно з аналогічним періодом 2022 року, загальна кількість трансакцій за картками зменшилась на 2,0%, а грошові об’єми збільшилися на 6,5%. Дані за картками 15 банків-клієнтів UPC в Україні надають змогу проаналізувати ринок та оцінити зміни відносно минулого року.

Оплати у POS-терміналах 
Оплата у POS-терміналах залишається найпопулярнішим видом безготівкових платежів, при цьому середня сума чеку за рік збільшилась на 20% до 564 грн. Загальна кількість покупок майже не змінилась (+2%), але витрати держателів карток зросли на 22,2%.

Зняття готівки 
Кількість операцій зняття готівки в банкоматі зменшилась на 36,9%. Обсяги АТМ-трансакцій за рік майже не змінились. Українці рідше знімали готівку в банкоматах -  раз на місяць, але суми зняття значно збільшились, додавши 59% до 4 029 грн на трансакцію.

Розрахунки в Інтернеті 
Кількість оплат в інтернеті збільшилася на 1,3%, а їх обсяги на 12,3%. Середня сума чеку дорівнювала 1 681 грн., що на 11,0% більше ніж минулого року. 

За що платили в Інтернеті
Найбільше держателі карток витратили на оплату комунальних послуг, поповнювали мобільні телефони, купували продукти, оплачували логістичні послуги, купували квитки (авіа, залізничні). Значно менше, у порівнянні з 2022 роком, витрачали на рекламні послуги (-54%) та на автозаправних станціях (-33%). 

Перекази з картки на картку
Сервіс p2p-переказів продемонстрував найбільше зростання у 1 кварталі 2023 року. Адже кількість таких переказів збільшилася на 24,6%, а грошові обсяги додали 16,4%. Середня сума операції дорівнювала 2 275 грн. 
Зауважимо, що значне зростання переказів може бути результатом активної підтримкою благодійних фондів, армії.

За перший квартал 2023 року відмічається незначне зменшення активності держателів карток, а обсяги операцій демонструють збільшення. Наразі держателі карток більше витрачають на товари і послуги ніж рік тому та менше знімають готівку у АТМ.
 

Інші новини
25. 06. 24
Панельна дискусія на тему “OpenBanking: загрози та можливості” від UPC
На панельній дискусії “OpenBanking: загрози та можливості” зібрались провідні експерти галузі та обговорили найактуальніші питання щодо впровадження OpenBanking в Україні.
Панельна дискусія на тему “OpenBanking: загрози та можливості” від UPC user/common.seoImage
13. 06. 24
Запрошуємо вас на панельну дискусію на тему “OpenBanking: загрози та можливості”!
Експерти обговорять найактуальніші питання щодо впровадження OpenBanking в Україні, його вплив на фінансові інститути та клієнтів, а також розглянуть потенційні ризики та можливості, що виникають у зв’язку з цією технологією.
Запрошуємо вас на панельну дискусію на тему “OpenBanking: загрози та можливості”! user/common.seoImage
04. 06. 24
UPC впроваджує OpenBanking, як сервіс для банків України
Компанія UPC впроваджує сервіс Openbanking (Openbanking-As-a-Service) - структурований і безпечний обмін даними між надавачами платіжних послуг та технологічним оператором платіжних послуг через відкриті API.
UPC впроваджує OpenBanking, як сервіс для банків України user/common.seoImage
Зв'яжіться з нами

Адреса вул. Ґарета Джонса, 8 (корпус В-11) а/с 65, Київ, Україна, 04119

Використання файлів cookie.
Натиснувши «Погоджуюся», ви дозволяєте нам постійно вдосконалювати наш веб-сайт і створювати персоналізовані рекламні оголошення.
У розділі "Індивідуальні налаштування" ви знайдете детальну інформацію, а також можете дозволити або заборонити обробку чи відкликати вашу згоду.
Інформація про захист даних.