Український
Процесінговий
Центр
Основні цифри та тренди на ринку платіжних карток України за підсумками 2017 року user/common.seoImage
Посилання скопійовано
Зв'яжіться з нами
02. 02. 18
Основні цифри та тренди на ринку платіжних карток України за підсумками 2017 року
Основні цифри та тренди на ринку платіжних карток України за підсумками 2017 року user/common.seoImage

Основні показники ринку платіжних карток України за підсумками 2017 року свідчать про продовження зростання безготівкових розрахунків.

Загальна кількість трансакцій за картками у 2017 році збільшилася на 24% за рік, тоді як кількість банкоматів та платіжних карток навпаки скоротилась (тут і надалі інформація на основі даних за картками банків-клієнтів Українського Процесінгового Центру).

Оплата карткою

Популярність розрахунків платіжними картками серед українців продовжує активно зростати. За 2017 рік кількість покупок, сплачених карткою, збільшилася на 42%. При цьому кількість фінансових трансакцій на одну активну картку досягла 5.6 на місяць.

Порівнюючи з 2016 роком, також збільшилась на 7% частка розрахунків платіжною карткою від загального числа фінансових операцій та склала 63%. А частка за обсягами покупки карткою склала майже 26%.

Зазначимо, що у 2017 році частка покупок, оплачених картками через інтернет, дорівнює 14% від усіх покупок карткою. Кількість таких трансакцій збільшилася на 26% в        2017 році, тоді як у 2016 році цей показник збільшився лише на 19%.

Безконтактні платежі
 
Держателі платіжних карток вподобали переваги та зручності безконтактних платежів. Кількість оплат безконтактними картками зросла у 3 рази та займає 19% від усіх покупок картками у POS-терміналах. Динамічне зростання цих показників в свою чергу сприяло збільшенню на 23% кількості POS-терміналів, які приймають безконтактні картки. Наразі 96% від усіх POS-терміналів, підключених до Українського процесінгового центру та розташованих в торгівельних мережах, приймають до оплати
безконтактні картки.

Безконтактний метод оплати частіше використовується при виконанні масових платежів невеликими сумами. Середня сума чеку безконтактних покупок у 2017 році становила 166 грн., а це на 12% більше ніж у 2016 році.

Частіше за все українці безконтактно розраховуються на заправках, у ресторанах швидкого харчування, в супермаркетах, у господарських магазинах, магазинах косметики і сплачуювали проїзд у метро. Не зважаючи на те, що кількість безконтактних оплат проїзду у метро збільшилась у 5 разів, їх частка складає лише 5% від усіх безконтактних трансакцій.

Перекази з картки на картку в інтернеті

У 2017 році держателями платіжних карток було здійснено ще більше переказів з картки на картку в інтернеті. У минулому році відбулось зростання кількості таких переказів на 56%, а середня сума трансакції дорівнює 1 800 грн. Частка переказів від загальної кількості фінансових трансакцій за платіжними картками у 2017 році становила 1,4%, а за обсягами майже 2%.

АТМ трансакції

Продовжується динаміка скорочення банкоматів. Кількість АТМ банків-клієнтів UPC зменшилась на 3%. При цьому показники використання держателями карток додаткових сервісів на банкоматах навпаки зросли. Наприклад, кількість операцій зі зміни ПІН-коду (Pin-change) зросла у 6 разів в зв'язку з впровадженням банками-клієнтами UPC сервісу Paperless PIN у банкоматах.

Кількість депозитних (cash-in) операцій у банкоматах збільшилась на 6%. Проте не втрачають своєї популярності й готівкові розрахунки. Так кількість операцій зняття готівки (cash-out) збільшилася на 3%.

За результатами аналізу показників 2017 року можна зробити висновки, що ринок платіжних карток України безсумнівно відновлюється. Безконтактні платежі, онлайн покупки, оплати через мобільні додатки та інші інноваційні фінансові послуги сприяють розвитку безготівкових розрахунків.

Інші новини
25. 06. 24
Панельна дискусія на тему “OpenBanking: загрози та можливості” від UPC
На панельній дискусії “OpenBanking: загрози та можливості” зібрались провідні експерти галузі та обговорили найактуальніші питання щодо впровадження OpenBanking в Україні.
Панельна дискусія на тему “OpenBanking: загрози та можливості” від UPC user/common.seoImage
13. 06. 24
Запрошуємо вас на панельну дискусію на тему “OpenBanking: загрози та можливості”!
Експерти обговорять найактуальніші питання щодо впровадження OpenBanking в Україні, його вплив на фінансові інститути та клієнтів, а також розглянуть потенційні ризики та можливості, що виникають у зв’язку з цією технологією.
Запрошуємо вас на панельну дискусію на тему “OpenBanking: загрози та можливості”! user/common.seoImage
04. 06. 24
UPC впроваджує OpenBanking, як сервіс для банків України
Компанія UPC впроваджує сервіс Openbanking (Openbanking-As-a-Service) - структурований і безпечний обмін даними між надавачами платіжних послуг та технологічним оператором платіжних послуг через відкриті API.
UPC впроваджує OpenBanking, як сервіс для банків України user/common.seoImage
Зв'яжіться з нами

Адреса вул. Ґарета Джонса, 8 (корпус В-11) а/с 65, Київ, Україна, 04119

Використання файлів cookie.
Натиснувши «Погоджуюся», ви дозволяєте нам постійно вдосконалювати наш веб-сайт і створювати персоналізовані рекламні оголошення.
У розділі "Індивідуальні налаштування" ви знайдете детальну інформацію, а також можете дозволити або заборонити обробку чи відкликати вашу згоду.
Інформація про захист даних.