Український
Процесінговий
Центр
Платіжні картки у 2019 році: 54% безконтактних операцій user/common.seoImage
Посилання скопійовано
Зв'яжіться з нами
07. 02. 20
Платіжні картки у 2019 році: 54% безконтактних операцій
Платіжні картки у 2019 році: 54% безконтактних операцій user/common.seoImage

Вперше кількість безконтактних операцій карткою та гаджетами більше, ніж трансакцій, здійснених за допомогою чіпу та магнітної смуги

Ринок платіжних карток України й далі набирає обертів. Загальна кількість трансакцій за картками у 2019 році збільшилася на 17% та досягла 1,2 млрд. Кількість банкоматів та платіжних карток також збільшилися на 2% та 6% відповідно (тут і надалі інформація на основі даних за картками банків-клієнтів UPC).

Оплата карткою

Популярність розрахунків платіжними картками серед українців продовжує активно зростати. За 2019 рік кількість покупок, сплачених карткою, збільшилася на 28%. Держателі карток щомісячно здійснюють 7,2 фінансових трансакцій, 5 із них (69%)—розрахунки за товари чи послуги. Грошові обсяги покупок за картками зросли на 30%. Зазначимо, що у 2019 році на кожні 100 покупок карткою, 14 здійснено в Інтернеті. Кількість таких трансакцій за рік збільшилася на 38%.

Безконтактні платежі

Держателі платіжних карток вподобали переваги та зручності безконтактних платежів. Кількість оплат безконтактними картками зросла на 76% та займає 48% від усіх покупок картками у POS-терміналах. Динамічне зростання цих показників в свою чергу сприяло збільшенню (на 35%) кількості POS-терміналів, які приймають безконтактні картки. Наразі 92% від усіх POS-терміналів, підключених до Українського процесінгового центру та розташованих в торговельних мережах, приймають до оплати безконтактні картки.

Зазначимо, що за грудень 2019 р. у POS-терміналах було вперше здійснено більше безконтактних операцій карткою, ніж операцій за допомогою чіпу та магнітної смуги. Зокрема, частка безконтактних трансакцій займала 54% (47,8% безконтакною карткою і 6,2% операції із застосуванням гаджетів), інші покупки в POS-терміналах – 46%.

Безконтактний метод оплати частіше використовується під час платежів невеликими сумами. Середній чек безконтактних покупок—222 грн.Частіше всього українці безконтактно розраховуються на заправках, у ресторанах швидкого харчування, в супермаркетах, у господарських магазинах, магазинах косметики і сплачуючи проїзд у метро. Не зважаючи, що кількість безконтактних оплат проїзду у метро збільшилась на 27%, їх частка складає лише 4%.

P2P перекази

У 2019 році держателями платіжних карток здійснено ще більше переказів з картки на картку в інтернеті, а саме на 87%. Середня сума трансакції дорівнює 2 200 грн. Частка переказів від загальної кількості фінансових трансакцій за платіжними картками у 2019 році становила 3%, а за обсягами 4,2%.

АТМ у 2019 році

Операції зняття готівки займають друге місце за популярністю. У минулому році їх частка за кількістю трансакцій досягла 26,5% від усіх фінансових операцій за картками. Кількість таких трансакцій збільшилась на 3% та складає дві трансакції на місяць на одну активну картку. Обсяги операцій зняття готівки збільшилися на 8%, а середня сума чеку дорівнювала 2 800 грн.

Антон Романчук, CEO UPC: 

«Один з драйверів розвитку ринку платежів в Україні—безконтактні NFC-технології. І в першу чергу, драйвером виступає навіть не мобільний телефон, а саме безконтактний інтерфейс картки. Він, по-перше, прискорив і спростив процес оплати, при цьому зручний і приємний клієнтам. По-друге, безконтактний інтерфейс дозволив картками покрити такі області, як громадський транспорт, кафе швидкого харчування, ресторани, в яких раніше використовувати картку з багатьох причин було не завжди зручно. NFC-технологія навчила клієнтів платити швидко. Я вважаю, що це один з поворотних моментів розвитку платіжної індустрії».

Інші новини
23. 10. 24
Ринок платіжних карток за дев’ять місяців 2024 року.
За дев’ять місяців 2024 року, порівняно з аналогічним періодом 2023 року, загальна кількість трансакцій за картками клієнтів UPC збільшилась на 13,8%, а грошові об’єми збільшилися на 30,6%.
Ринок платіжних карток за дев’ять місяців 2024 року. user/common.seoImage
09. 10. 24
Впровадження нових лімітів на P2P-перекази відповідно до вимог НБУ
З 1 жовтня 2024 року всі банки, підключені до платіжної системи UPC, впровадили нові ліміти на P2P-перекази.
Впровадження нових лімітів на P2P-перекази відповідно до вимог НБУ user/common.seoImage
02. 09. 24
Запуск першої платформи Open Banking від UPC
Компанія UPC (Ukranian Processing Center), визнаний лідер українського фінансового ринку, офіційно оголошуємо про запуск першої в Україні платформу Open Banking, яка відкриває нові можливості для користувачів та партнерів.
Запуск першої платформи Open Banking від UPC user/common.seoImage
Зв'яжіться з нами

Адреса вул. Ґарета Джонса, 8 (корпус В-11) а/с 65, Київ, Україна, 04119

Використання файлів cookie.
Натиснувши «Погоджуюся», ви дозволяєте нам постійно вдосконалювати наш веб-сайт і створювати персоналізовані рекламні оголошення.
У розділі "Індивідуальні налаштування" ви знайдете детальну інформацію, а також можете дозволити або заборонити обробку чи відкликати вашу згоду.
Інформація про захист даних.