Український
Процесінговий
Центр
Платіжні картки у 2019 році: 54% безконтактних операцій user/common.seoImage
Посилання скопійовано
Зв'яжіться з нами
07. 02. 20
Платіжні картки у 2019 році: 54% безконтактних операцій
Платіжні картки у 2019 році: 54% безконтактних операцій user/common.seoImage

Вперше кількість безконтактних операцій карткою та гаджетами більше, ніж трансакцій, здійснених за допомогою чіпу та магнітної смуги

Ринок платіжних карток України й далі набирає обертів. Загальна кількість трансакцій за картками у 2019 році збільшилася на 17% та досягла 1,2 млрд. Кількість банкоматів та платіжних карток також збільшилися на 2% та 6% відповідно (тут і надалі інформація на основі даних за картками банків-клієнтів UPC).

Оплата карткою

Популярність розрахунків платіжними картками серед українців продовжує активно зростати. За 2019 рік кількість покупок, сплачених карткою, збільшилася на 28%. Держателі карток щомісячно здійснюють 7,2 фінансових трансакцій, 5 із них (69%)—розрахунки за товари чи послуги. Грошові обсяги покупок за картками зросли на 30%. Зазначимо, що у 2019 році на кожні 100 покупок карткою, 14 здійснено в Інтернеті. Кількість таких трансакцій за рік збільшилася на 38%.

Безконтактні платежі

Держателі платіжних карток вподобали переваги та зручності безконтактних платежів. Кількість оплат безконтактними картками зросла на 76% та займає 48% від усіх покупок картками у POS-терміналах. Динамічне зростання цих показників в свою чергу сприяло збільшенню (на 35%) кількості POS-терміналів, які приймають безконтактні картки. Наразі 92% від усіх POS-терміналів, підключених до Українського процесінгового центру та розташованих в торговельних мережах, приймають до оплати безконтактні картки.

Зазначимо, що за грудень 2019 р. у POS-терміналах було вперше здійснено більше безконтактних операцій карткою, ніж операцій за допомогою чіпу та магнітної смуги. Зокрема, частка безконтактних трансакцій займала 54% (47,8% безконтакною карткою і 6,2% операції із застосуванням гаджетів), інші покупки в POS-терміналах – 46%.

Безконтактний метод оплати частіше використовується під час платежів невеликими сумами. Середній чек безконтактних покупок—222 грн.Частіше всього українці безконтактно розраховуються на заправках, у ресторанах швидкого харчування, в супермаркетах, у господарських магазинах, магазинах косметики і сплачуючи проїзд у метро. Не зважаючи, що кількість безконтактних оплат проїзду у метро збільшилась на 27%, їх частка складає лише 4%.

P2P перекази

У 2019 році держателями платіжних карток здійснено ще більше переказів з картки на картку в інтернеті, а саме на 87%. Середня сума трансакції дорівнює 2 200 грн. Частка переказів від загальної кількості фінансових трансакцій за платіжними картками у 2019 році становила 3%, а за обсягами 4,2%.

АТМ у 2019 році

Операції зняття готівки займають друге місце за популярністю. У минулому році їх частка за кількістю трансакцій досягла 26,5% від усіх фінансових операцій за картками. Кількість таких трансакцій збільшилась на 3% та складає дві трансакції на місяць на одну активну картку. Обсяги операцій зняття готівки збільшилися на 8%, а середня сума чеку дорівнювала 2 800 грн.

Антон Романчук, CEO UPC: 

«Один з драйверів розвитку ринку платежів в Україні—безконтактні NFC-технології. І в першу чергу, драйвером виступає навіть не мобільний телефон, а саме безконтактний інтерфейс картки. Він, по-перше, прискорив і спростив процес оплати, при цьому зручний і приємний клієнтам. По-друге, безконтактний інтерфейс дозволив картками покрити такі області, як громадський транспорт, кафе швидкого харчування, ресторани, в яких раніше використовувати картку з багатьох причин було не завжди зручно. NFC-технологія навчила клієнтів платити швидко. Я вважаю, що це один з поворотних моментів розвитку платіжної індустрії».

Інші новини
04. 06. 24
UPC впроваджує OpenBanking, як сервіс для банків України
Компанія UPC впроваджує сервіс Openbanking (Openbanking-As-a-Service) - структурований і безпечний обмін даними між надавачами платіжних послуг та технологічним оператором платіжних послуг через відкриті API.
UPC впроваджує OpenBanking, як сервіс для банків України user/common.seoImage
23. 05. 24
UPC нещодавно відсвяткував своє 27-річчя!
Дорогі друзі та колеги, ми раді повідомити, що наша компанія нещодавно відсвяткувала своє 27-річчя!
UPC нещодавно відсвяткував своє 27-річчя! user/common.seoImage
30. 04. 24
Регулярна річна інформація (річний звіт) ПрАТ "Український процесінговий центр" за 2023 р.
ПрАТ «Український процесінговий центр» розміщує регулярну річну інформацію (річний звіт) за 2023 р.
Регулярна річна інформація (річний звіт) ПрАТ "Український процесінговий центр" за 2023 р. user/common.seoImage
Зв'яжіться з нами

Адреса вул. Ґарета Джонса, 8 (корпус В-11) а/с 65, Київ, Україна, 04119

Використання файлів cookie.
Натиснувши «Погоджуюся», ви дозволяєте нам постійно вдосконалювати наш веб-сайт і створювати персоналізовані рекламні оголошення.
У розділі "Індивідуальні налаштування" ви знайдете детальну інформацію, а також можете дозволити або заборонити обробку чи відкликати вашу згоду.
Інформація про захист даних.