Загальна кількість трансакцій за картками у квітні, порівняно з березнем цього ж року, збільшилася на 8,6%, а грошові об’єми зменшилися на 6,8% (данні за картками 19 банків-клієнтів UPC в Україні, порівнюються показники квітня та березня 2022 років).
Оплата карткою у POS-терміналах
Загальна кількість покупок карткою у POS-терміналах збільшилася на 10,4% та складала в середньому 8 трансакцій на одну активну картку за квітень 2022 року.
За квітень місяць спостерігається зменшення грошових обсягів оплат карткою. Держателі карток витратили на 6,8% менше. Середня сума чеку за місяць зменшилася на 16% та дорівнює 709 грн.
Зняття готівки
Кількість операцій зняття готівки в банкоматі збільшилася 4,3% та складає одну трансакцію в місяць. Обсяги АТМ-трансакцій збільшилися також на 4,3%, а середня сума чеку не змінилася та дорівнювала 4 371 грн.
Кількість операцій зняття готівки в відділеннях банку зменшилися на 19,2%, а обсяги трансакції — на 15,7%.
Розрахунки в Інтернеті
За квітень поточного року, порівнюючи з березнем цього ж року, кількість оплат в інтернеті збільшилися на 5,1%, а їх обсяги зменшилися - на 14,0%. Середня сума чеку дорівнювала 2 227 грн., що на 18,2% менше ніж за березень.
Найчастіше держателі карток:
- оплачували комунальні послуги,
- поповнювали мобільні телефони;
- платили за відео-ігри.
Найбільше витрачали на:
- послуги кур’єрів,
- поштові агентства,
- рекламні послуги.
Перекази з картки на картку
Кількість таких переказів збільшилася на 10,2%, а за грошовими обсягами відбулося зменшення таких переказів на 6,5%. Зауважимо, що середня сума операції дорівнювала 4 363 грн.
У квітні 2022 року відмічається незначне збільшення активності користувачів карток порівняно з березнем: знятя готівки в АТМ та оплати в інтернеті.
На тлі війни рф проти України зберігається зменшення кількості трансакцій, але падіння показників у квітні сповільнилося. Українці, здебільшого, витрачають кошти на необхідні товари і послуги, а також частіше перераховують гроші на інші картки.