Український
Процесінговий
Центр
Ринок платіжних карток за 2022 рік: кількість операцій зменшилися, але грошові обороти збільшилися user/common.seoImage
Посилання скопійовано
Зв'яжіться з нами
17. 01. 23
Ринок платіжних карток за 2022 рік: кількість операцій зменшилися, але грошові обороти збільшилися
Ринок платіжних карток за 2022 рік: кількість операцій зменшилися, але грошові обороти збільшилися user/common.seoImage

Загальна кількість трансакцій за картками у 2022 році, порівняно з 2021, зменшилися на 10,8%, а грошові об’єми збільшилися на 10,4% (тут і далі данні за картками 15 банків-клієнтів UPC в Україні, порівнюються з показники 2022 і 2021 років).

Оплати у POS-терміналах
Загальна кількість покупок карткою зменшилася на 10,0% та складала в середньому 8 трансакцій на одну активну картку. Хоча витратили держателі карток витратили на 22,8% більше. Середня сума чеку за рік збільшилися на 36% до 507 грн.

Зняття готівки
Кількість операцій зняття готівки в банкоматі зменшилась на 34,5%. Обсяги АТМ-трансакцій за рік майже не змінились. Українці рідше знімали готівку в банкоматах -  два рази на місяць, але суми зняття значно збільшились, додавши 44% до 3 027 грн на трансакцію.

Розрахунки в Інтернеті
Кількість оплат в інтернеті зменшилася на 5,0%, а їх обсяги збільшилися на 15,5%. Середня сума чеку дорівнювала 1 473 грн., що на 21,6% більше ніж минулого року.

За що платили в Інтернеті
Найбільше держателі карток витратили на оплату комунальних послуг, поповнювали мобільні телефони, оплачували послуги поштово-пакувальних агентств, купували продукти. Значно менше, у порівнянні з 2021 роком, витрачали на послуги кур’єрів, таксі, замовлення готової їжі, магазини косметики, авіа та залізничні квитки.

Перекази з картки на картку
Сервіс переказів з картки на картку продемонстрував найбільше зростання у минулому році. За 2022 рік кількість таких переказів збільшилася на 27,6%, а грошові обсягаги додали 56,7%. Зауважимо, що середня сума операції дорівнювала 2 356 грн. Значне зростання переказів може бути результатом активної підтримкою благодійних фондів, армії під час 2022 року.

Антон Романчук, CEO UPC: « 2022 рік умовно можна розділити на декілька періодів, які суттєво відрізнялись між собою: до війни, перший шок, часткове повернення бізнес-активності, блекаути після обстрілів інфраструктури. Загалом по року можна зробити висновок, що платіжний ринок переважно оговтався від перших наслідків та адаптувався до війни. У зв’язку з великою кількістю переселенців, суттєво змінилася географія розрахунків і їх обсяги в Україні та за кордоном. Так само можна констатувати, що кількість операцій зменшилася за усіма напрямками (крім переказів з картки на картку), але відчутно збільшилися обсяги операцій».

За 2022 рік відмічається незначне зменшення активності держателів карток, а обсяги операцій демонструють збільшення. Наразі держателі карток більше витрачають на товари і послуги ніж рік тому та менше знімають готівку у АТМ.

Інші новини
11. 01. 23
Збільшить дохід від інтернет-еквайрингу разом з UPC: легка інтеграція і дохід з першої трансакції
Сервіс дозволяє значно знизити комісію платіжних систем та покращити клієнтський досвід
Збільшить дохід від інтернет-еквайрингу разом з UPC: легка інтеграція і дохід з першої трансакції user/common.seoImage
31. 12. 22
Вітаємо Вас із Новим роком та Різдвом!
Нехай Новий рік принесе у кожну оселю тепло, перемогу і злагоду!
Вітаємо Вас із Новим роком та Різдвом! user/common.seoImage
01. 12. 22
Покупки у «чорну п’ятницю» 2022: скільки і де витрачали українці
Цього року у день розпродажів держателі карток купували та витрачали менше ніж минулого року
Покупки у «чорну п’ятницю» 2022: скільки і де витрачали українці user/common.seoImage
Зв'яжіться з нами

Адреса Пр-т Степана Бандери 9, корпус 5А, а/с 65, Київ, Україна, 04073

Використання файлів cookie.
Натиснувши «Погоджуюся», ви дозволяєте нам постійно вдосконалювати наш веб-сайт і створювати персоналізовані рекламні оголошення.
У розділі "Індивідуальні налаштування" ви знайдете детальну інформацію, а також можете дозволити або заборонити обробку чи відкликати вашу згоду.
Інформація про захист даних.