Український
Процесінговий
Центр
РИНОК ПЛАТІЖНИХ КАРТОК ЗА  ПЕРШИЙ КВАРТАЛ 2021 РОКУ user/common.seoImage
Посилання скопійовано
Зв'яжіться з нами
29. 04. 21
РИНОК ПЛАТІЖНИХ КАРТОК ЗА ПЕРШИЙ КВАРТАЛ 2021 РОКУ
РИНОК ПЛАТІЖНИХ КАРТОК ЗА  ПЕРШИЙ КВАРТАЛ 2021 РОКУ user/common.seoImage

Тут і надалі інформація за картками банків-клієнтів UPC.

Оплата у POS-терміналах
За перший квартал 2021 року частка покупок карткою у POSтерміналах за кількістю трансакцій досягла 61,5% від усіх фінансових трансакцій, що на 0,9% менше ніж рік тому. Загальна кількість покупок карткою зросла на 13,9%, але темпи росту сповільнились на14%. Держателі карток у перші три місяці року здійснили по 7 трансакцій щомісяця (на одну активну картку).

За перший квартал 2021 року держателі карток витрачали менше коштів ніж рік тому. Середня сума чеку довілнює 499 грн., що на 24% менше ніж у першому кварталі 2020 року.

Варто зазначити, що 6 із 10 покупок картками у POSтерміналах здійснюються безконтактно, завдяки зручності та швидкості розрахунків. Кількість оплат безконтактними картками зросла на 32%, а за обсягами збільшилися на 39%.

Українці частіше у POS-терміналах платили в супермаркетах, ресторанах швидкого харчування, аптеках та заправках. А найбільше витрачали в супермаркетах, аптеках, заправках та магазинах одягу.

Зняття готівки
Операції зняття готівки займають друге місце за кількістю. За перший квартал 2021 року їх частка за кількістю трансакцій досягла 17,4% від усіх фінансових трансакцій за картками, але на 6% менше ніж минулого року.

Кількість операцій зняття готівки в банкоматі зменшилась на 13% та складає дві трансакції на місяць на одну активну картку. Обсяги АТМ-трансакцій за рік майже не змінились (-1,1%), а середня сума чеку додала 14% та дорівнює 3 332 грн. Кількість операцій зняття готівки в відділеннях банку зменшилася на 18,3%, а обсяги трансакції — збільшилися на 5,2%.

Розрахунки в Інтернеті: витрачають онлайн в 3 рази більше
Тренд онлайн-покупок зберігається й у 2021 році. Цьому сприяють обмежувальні заходи у зв’язку із Covid-19 та нові технології захисту он-лайн розрахунків. Так частка онлайнпокупок за кількістю трансакцій досягла 14,6%.

За перший квартал поточного року, порівнюючи з аналогічним періодом 2020 року, кількість оплат в інтернеті збільшилася на 54,8%, що на 21% більше ніж минулого року, а їх обсяги зросли у 3 рази. Середня сума чеку дорівнювала збільшилась вдвічі, та склала 1 767 грн.

Найчастіше держателі карток оплачували комунальні послуги, поповнювали мобільні телефони та платили за відео-ігри. Серед оплат, здійснених в Інтернеті стрімке зростання за обсягами показали замовлення готової їжі (у 4 рази), покупка одежі (у 2,5 рази), кур’єрські послуги та оплата таксі (у 2 рази).

Перекази з картки на картку
Держателі платіжних карток здійснили на 109,4% більше переказів з картки на картку в Інтернеті (за кількістю трансакцій). Частка переказів від загальної кількості фінансових трансакцій за платіжними картками у 2021 році становила 6,6%, що на 2,9% більше ніж минулого року. За перший квартал 2021 року відбулось зростання обсягів таких переказів на 128,8%, а середня сума чеку дорівнювала 2 399 грн.

Загальні тенденції зберіглися у 1 кварталі 2021 року: ринок платіжних карток продовжує зростання, але темпи сповільнилися. Українці частіше здійснюють оплати та купівлі в Інтернеті, менше та рідше знімають готівку. Найчастіше в офлайні, через POS-термінали, держателі карток розраховуються за базові товари, такі як їжа, ліки, бензин і тд.

Інші новини
16. 04. 24
UPC взяв участь у конференції RBI Payments Community 2024
Щорічна конференція RBI Payments Community зібрала професіоналів із секторів платежів, банківської справи та карток на різних ринках RBI та за його межами.
UPC взяв участь у конференції RBI Payments Community 2024 user/common.seoImage
11. 04. 24
UPC визнано лідером галузі зі сплати податків за 2023 рік
UPC було визнано Комітетом Верховної Ради України з питань фінансової, податкової та митної політики як лідера галузі зі сплати податків за 2023 рік
UPC визнано лідером галузі зі сплати податків за 2023 рік user/common.seoImage
01. 02. 24
Baltic Payment Forum 2024: об'єднання інновацій та динаміки у світі платежів та технологій
UPC виступає партнером заходу та запрошує взяти участь у Baltic Payment Forum 2024
Baltic Payment Forum 2024: об'єднання інновацій та динаміки у світі платежів та технологій user/common.seoImage
Зв'яжіться з нами

Адреса вул. Ґарета Джонса, 8 (корпус В-11) а/с 65, Київ, Україна, 04119

Використання файлів cookie.
Натиснувши «Погоджуюся», ви дозволяєте нам постійно вдосконалювати наш веб-сайт і створювати персоналізовані рекламні оголошення.
У розділі "Індивідуальні налаштування" ви знайдете детальну інформацію, а також можете дозволити або заборонити обробку чи відкликати вашу згоду.
Інформація про захист даних.