По завершеню літнього сезону, можна підбити підсумки та дізнатися, куди саме українці їздили найчастіше та чи зросла кількість карткових трансакцій за кордоном у порівнянні з минулим роком (тут і надалі інформація на основі даних за картками банків-клієнтів UPC).
Де платили найчастіше
Порівнюючи літній період 2018 та 2019 років, спостерігається тенденція зростання – загальна кількість оплат картками за кордоном збільшилась на 26%.
Найчастіше українці розраховувались картками у Польщі та Великобританії. У цих країнах за період з 01.06.2019 по 31.08.2019 було здійснено по 103 тис. трансакцій відповідно, що склало по 11% від усіх покупок, що були оплачені картками за кордоном. Цікаво зауважити, що в Польщі оплат було багато, але невеликими сумами – середня сума чеку 474 грн, за обсягами трансакцій Польща, займає лише 9-е місце.
Також українці активно розраховувалися картками в Іспанії та Італії де частка оплат склала відповідно по 7% і 6% від загальної кількості покупок за кордоном. До п'ятірки країн-лідерів за кількістю трансакцій увійшла й Росія – 5%.
Де витратили найбільше
Безперечним лідером цього літа за обсягами покупок, сплачених карткою залишається Італія, як і минулого року. У цій країні було витрачено 12% від загального обсягу покупок за кордоном. А середня сума чеку становила 2 840 грн (на 24% менше ніж у 2018 році).
Друге місце, посіла Великобританія із часткою у 10% із середньою сумою чеку 1 316 грн. Далі йдуть Іспанія та Франція, де частка оплат карткою склала 9% і 7%. Середня сума трансакції дорівнювала в Іспанії в еквівалентні 1 737 грн., в Франції – 2 019 грн. П’ятою країною-лідером за обсягами трансакцій стала Німеччина із часткою у 6% та середнім чеком – 1 856 грн.
Держателі карток банків-клієнтів UPC найчастіше розраховувалися картками у супермаркетах та ресторанах, на заправках та магазинах одягу, а також сплачували дорожні збори та проживання у готелях.
Зняття готівки в ATM
Влітку 2019 року операцій зняття готівки було здійснено на 10% менше, ніж минулого року.
Найбільшу кількість трансакцій зняття готівки в АТМ за літо зафіксовано, як і минулого року, у Росії – 6 597 трансакцій. А це складає 15% від усіх операцій у банкоматах за кордоном.
Також українці знімали готівку зі своїх карток у США – 12%, Польщі – 10%, Німеччині – 7% та Туреччині – 5%.
Проте за обсягами трансакцій перше місце посідає США, де частка операцій зняття готівки в АТМ склала 15% від загальних обсягів АТМ-трансакцій. А країною з найбільшою середньою сумою операції зняття готівки в АТМ стала Німеччина, де середня сума чеку - 8 784 грн.
Статистика показує, що українці за кордоном платять картами частіше, але загалом витрачають менше ніж минулого літа. Держателі карток лише іноді знімають готівку в іноземних банкоматах та все частіше для розрахунків використовують платіжну картку.