Новини


Підсумки Євро 2012 для ринку платіжних карток України

В Українському процесінговому центрі (UPC) підвели підсумки Євро 2012

Згідно даним UPC в червні 2012 доля операцій, здійснених іноземними картками в загальному об’ємі операцій в POS-терміналах, банкоматах та інтернет-магазинах, підключених до UPC, в червні 2012 року залишилася на рівні 3%, майже не змінившись з минулого року.

Антон Романчук, голова правління UPC: «Іноземці, які приїхали на Євро 2012 в Україну суттєво не вплинули на ринок, всупереч прогнозам деяких експертів. Скоріш, за все вони надавали перевагу оплаті готівкою, так як не очікували, що в Україні існує розвинена інфраструктура банкоматів і прийому карт в торгових точках, особливо в великих містах, а також можливість безпечно розплачуватися карткою в інтернеті. Крім того, під час проведення чемпіонату знизилася активність українських держателів карт, що додатково знизило показники ринку платіжних карт вцілому.

Кількість операцій, здійснених платіжними картками іноземних банків в POS-терминалах банків-клієнтів UPC в червні 2012 року порівняно з червнем 2011 збільшилася на 65%. Загальний ріст кількості транзакцій POS-терміналах банків-клієнтів UPC в червні 2012 склав 40% за той же період, що не перевищує звичайний середньомісячний показник росту кількості операцій в торгових мережах протягом 2012 року. Можна зробити висновок, що зростання активності в торгових мережах по картам іноземних банків було невільоване зниженням активності по картам українських банків за цей період і загальній приріст операцій залишився на рівні попередніх місяців.

Ріст кількості транзакцій оплати покупок іноземними картками в українських інтернет-магазинах, підключених до UPC, в червні 2012 року склав 68% порівняно з червнем 2011 року. Загальний ріст по всім картам склав 71%, що також не перевищує середньомісячні показники зростання інтернет-операцій в українському інтернеті.

В банкоматах банків-клієнтів UPC в червні 2012 року збільшення кількості операцій по картам іноземних банків склало 27% порівняно з червнем 2011, що суттєво перевищує середній приріст операцій по іноземним карткам в січні-травні 2012 року. При цьому загальний приріст банкомат них транзакцій по всім картам в червні 2012 року не перевищив 3% порівняно з червнем 2011. Тобто, як і в
POS-терміналах, зростання активності по карткам іноземних банків в українських АТМ було невільованим зниженням активності по картам українських банків в цей період.


Усі новини

Ми завжди раді
Вам допомогти

Попросити зв'язатися <br>з Вами Попросити зв'язатися
з Вами
mail Написати лист
до UPC
Новини Усі новини
08/04
Безпечні онлайн-платежі за допомогою сервісу токенізації від UPC
08/04
Відповідність міжнародним стандартам безпеки-наш головний приорітет
19/03
Пік трансакцій за картками: як українці готувались до 8 березня
05/03
Повідомлення про виникнення особливої інформації емітента цінних паперів ПрАТ "Український процесінговий центр"