Новини


Вперше оплата покупок картками популярніше зняття готівки

12/10/2014

За три квартали 2014 кількість покупок, оплачених картками банків-клієнтів Українського процесінгового центру (UPC), вперше перевищила кількість операцій зі зняття готівки. Так, частка операцій оплати покупок в торгових точках і в інтернеті досягла 50%, а зняття готівки - 46% від загального числа фінансових транзакцій по картках (решту становлять перекази та інші операції). Кількість покупок, оплачених в POS-терміналах, виросло на 40% порівняно з 2013 роком. Кількість покупок за картками в інтернеті збільшилася на 24%. Частка покупок в інтернеті від загального числа покупок за картками склала 13%. Варто відмітити, що по обороту зняття готівки все ще переважає, але це також поступово з року в рік змінюється на користь покупок.

Серед фінансових операцій у банкоматах, після зняття готівки, найзначнішу частку займають депозитні операції - близько 1.5%, проте їх кількість в перших трьох кварталах 2014 залишилося на тому ж рівні, що і за той же період 2013 року. А ось інтерес до переказів за допомогою платіжних карток зростає: з січня по вересень 2014 держателі карток банків-клієнтів UPC здійснили в півтора рази більше грошових переказів за допомогою платіжних карток. Крім того, швидко зростала кількість операцій по зміні PIN-коду в банкоматах - 55% зростання у порівнянні з тим же періодом минулого року.

Антон Романчук, голова правління UPC: «Держателі платіжних карток все частіше користуються картками для покупок, т.к. це вигідно і зручно, а попит на готівку в банкоматах залишається на колишньому рівні. Кредитні картки стали основним двигуном прогресу в цій сфері, адже оплачувати ними покупки можна безкоштовно, на відміну від зняття готівки. Також протягом останніх кількох років POS-термінали з'явилися в багатьох торговельних точках не тільки у великих містах, а й невеликих населених пунктах. Прийом карток здійснюється у всіх мережевих супермаркетах, заправках, магазинах модного одягу та більшості ресторанів. У найближчі роки частка покупок у загальній кількості операцій по картах буде тільки зростати».


Усі новини

Ми завжди раді
Вам допомогти

Попросити зв'язатися <br>з Вами Попросити зв'язатися
з Вами
mail Написати лист
до UPC
Новини Усі новини
13/10
Платіжні картки за 9 місяців 2020 року: українці стали більше розраховуватись в Інтернеті та безконтактно
28/09
Україна стає одним із лідерів ринку платіжних сервіс-провайдерів Європи
28/09
Більш як 500 млн гривень і понад 500 тис трансакцій – де і скільки українці витрачали грошей закордоном цього літа
24/09
Українська компанія UPC, що обслуговує 16 країн Европи, здійснила ребрендинг платіжної платформи е-комерції