Новини


Ринок платіжних карток у 2016 році: менше карток та більше трансакцій


30/01/2017

Тенденція скорочення кількості банкоматів та платіжних карток зберіглася у 2016 році, тоді як кількість трансакцій, оплат в інтернеті та переказів з картки на картку зросли (тут і надалі інформація на основі даних за картками банків-клієнтів UPC).

Кількість карток банків-клієнтів UPC скоротилася на 6%. Однак загальна кількість трансакцій за картками у 2016 році збільшилася на 14% за рік. Для порівняння, цей показник у 2015 році зменшився на 18%.

Зауважимо, що деякі показники ринку платіжних карток, як і раніше, зростали.

Оплата карткою
Кількість покупок, оплачених за допомогою платіжних карток, збільшилася у 2016 році на 42%. Тенденція до збільшення частки розрахунків платіжною карткою від загального числа фінансових операцій зберіглася у році, що минув та склала 56% від загального числа фінансових операцій, що на 3% більше ніж у 2015 році.

Частка за обсягами покупки карткою також збільшилась та склала майже 30%. Кількість фінансових трансакцій на одну активну картку досягла 5.5 за місяць, збільшившись на 12% за рік. У 2016 році частка покупок, оплачених картками через інтернет дорівнює 15% від усіх покупок карткою, а їх кількість збільшилася в 2016 році на 19%.

Безконтактні платежі
Швидкі темпи зростання показали безконтактні платежі. Кількість POS-терміналів, які приймають безконтактні платежі зросла у 2,1 рази і досягла 94% від усіх підключених до UPC торгівельних POS-терміналів. Кількість платежів безконтактними картками збільшилася у 10 разів і займає 7% від покупок картками. Середня сума покупки, сплаченої безконтактно, дорівнює 148 грн. Найчастіше такими картками українці розраховувались на заправках, у супермаркетах, ресторанах швидкого харчування, господарських магазинах, магазинах косметики та за проїзд у метро.

Розрахунки безконтактними картками кожного року стають більш популярні.

Перекази з картки на картку в інтернеті
Минулого  року  досить  швидко  зростали  грошові  перекази  з  картки  на  картку  в  інтернеті  — за 2016 рік їх кількість збільшилася на 86%. Частка переказів від загальної кількості фінансових трансакцій за платіжними картками у 2016 році становила 2%, а за обсягами майже 5%.

АТМ у 2016 році
Кількість банкоматів банків-клієнтів UPC зменшилася на 5%.У році, що минув, на 40% зросла кількість операцій повідомлення в банк. Кількість депозитних (cash-in) операцій у банкоматах впала на 15%. Кількість операцій зняття готівки збільшилася на 10%.

Антон Романчук, Голова Правління UPC:
«Ми віримо, що в частині розвитку ринку платіжних карток Україна йде в тренді країн Центральної та Східної Європи з невеликим відставанням. А це значить, що активність за картками буде і далі зростати двозначними темпами (у відсотковому співвідношенні — прим. ред.), переважно за рахунок покупок. Частка безконтактних оплат серед покупок за рік-два досягне 20-30% від загальної кількості операцій. Єдине специфічне явище нашого ринку – це онлайн перекази з картки на картку. Така послуга майже не існує в країнах Європи, де цю роль традиційно виконують міжбанківські перекази з рахунку на рахунок. Мережа банкоматів буде продовжувати скорочення невеликим темпом (близько 5% на рік), кількість операцій зняття готівки так само зупинить зростання. Така тенденція характерна не лише для України, а й для всієї Європи».


Усі новини

Ми завжди раді
Вам допомогти

Попросити зв'язатися <br>з Вами Попросити зв'язатися
з Вами
mail Написати лист
до UPC
Новини Усі новини
15/04
Більш захищені трансакцій з 3DS 2.1 еквайринг.
15/04
Як витрачали кошти держателі карток у березні
20/03
UPC підтвердив відповідність стандартам PCI DSS
20/02
Антон Романчук: про плани, нові можливості та рішення