Новини


Безготівкові платежі набирають обертів у ІІ кварталі 2017 року


24/07/2017

Тенденція скорочення кількості банкоматів зберіглася у другому кварталі 2017 році, тоді як кількість карток, трансакцій, оплат в інтернеті та переказів з картки на картку зросли (тут і надалі інформація на основі даних за картками банків-клієнтів UPC).

Кількість карток банків-клієнтів UPC збільшилася на 7%, а загальна кількість трансакцій за картками у другому квартали 2017 році збільшилася на 24% за рік. Для порівняння, цей показник у 2016 році підвищився на 20%.
Зауважимо, що деякі показники ринку платіжних карток, як і раніше, зростали.

Оплата карткою
Кількість покупок, оплачених за допомогою платіжних карток, збільшилася у другому кварталі 2017 році на 42%. Тенденція до збільшення частки розрахунків платіжною карткою від загального числа фінансових операцій зберіглася та склала 62,4% від загального числа фінансових операцій, що на 8% більше ніж у другому кварталі 2016 році, по обсягам частка займає майже 27%. Кількість фінансових трансакцій на одну активну картку досягла 5.9 трансакції за місяць, збільшившись на 7% за рік. У другому квартали 2017 року частка покупок, сплачених картками в Інтернеті дорівнює 15% від усіх покупок карткою, а їх кількість зросла на 23% у порівнянні з аналогічним періодом.
 
Перекази з картки на картку
У другому кварталі 2017 року досить швидко зростали грошові перекази з картки на картку, їх кількість збільшилася на 22%. Середня сума переказів (які включають у себе перекази через АТМ, POS або Інтернет) дорівнює 3 747 грн. При цьому середня сума переказів P2P-переказів в Інтернеті складає 1 600 грн. Частка переказів від загальної кількості фінансових трансакцій за платіжними картками в 2017 році ще досить мала – лише 2%, а за обсягами – майже 4%.

Безконтактні платежі
Українці вже звикли до безконтактних платежів карткою. Про це свідчать швидкі темпи їх зростання. Кількість платежів за безконтактними картками збільшилася у 4 рази та займає 17.9% частки від покупок за картками у ПОС-терміналах. Середня сума покупки, сплаченої безконтактно, дорівнює 159 грн. Найчастіше такими картками українці розраховувались на заправках, в супермаркетах, ресторанах швидкого харчування, господарських магазинах, магазинах косметики та за проїзд у метро. Кількість POS-терміналів, які приймають безконтактні платежі зросла у 2,6 рази і досягла 94% від усіх підключених до UPC торгівельних POS-терміналів.

Популярність розрахунків карткою і надалі буде зростати, наступні декілька років – це тренд.

Усі новини

Ми завжди раді
Вам допомогти

Попросити зв'язатися <br>з Вами Попросити зв'язатися
з Вами
mail Написати лист
до UPC
Новини Усі новини
08/04
Безпечні онлайн-платежі за допомогою сервісу токенізації від UPC
08/04
Відповідність міжнародним стандартам безпеки-наш головний приорітет
19/03
Пік трансакцій за картками: як українці готувались до 8 березня
05/03
Повідомлення про виникнення особливої інформації емітента цінних паперів ПрАТ "Український процесінговий центр"