Новини


Безготівкові тенденції у ІІІ кварталі 2017 року


20/11/2017

Українці продовжують активно користуватися картками для здійснення безготівкових розрахунків, що сприяло зростанню показників на ринку платіжних карток у ІІІ кварталі 2017 року.

Порівнюючи показники третього кварталу 2016 та 2017 років загальна кількість трансакцій за картками збільшилась на 23%. А кількість карток банків-клієнтів UPC збільшилась на 5% (тут і надалі інформація на основі даних за картками банків-клієнтів UPC).

Кількість фінансових трансакцій на одну активну картку також збільшилась на 11% та дорівнювала 5,9 трансакції за місяць.

Покупки, оплачені за допомогою платіжних карток у POS-терміналах, за кількістю складають більше половини фінансових трансакцій та їх частка зростає, як і раніше. У порівнянні з ІІІ кварталом 2016 року кількість таких покупок збільшилась на 45% та дорівнює 56,1% від всіх фінансових трансакцій. Але за обсягами трансакцій покупки карткою займають лише – 24,7%

Через зручність та швидкість здійснення безконтактних розрахунків, їх показники також мають тенденцію зростання. Кількість безконтактних платежів збільшилася за рік у          3 рази. Це складає 16% від усіх покупок, оплачених картками у POS-терміналах. Найпопулярнішими місцями безконтактних розрахунків залишаються заправки, супермаркети, ресторани швидкого харчування, господарські магазини, магазини косметики та за проїзд у метро. А середня сума чеку – 160,00 грн. на 1 трансакцію.

Операції зняття готівки (в АТМ та POS) хоч і займають друге місце за популярністю та дорівнюють 34,5% від загальної кількості фінансових трансакцій, але їх кількість зменшилась на 1% за рік. Зауважимо, що загальна частка операцій зняття готівки за обсягами трансакцій займає понад 70% у ІІІ кварталі 2017 року.

Досить передбачуваний був зріст кількості інтернет-трансакцій – 28%. У ІІІ кварталі 2017 року частка покупок, сплачених картками в Інтернеті, складає 8,1% від усіх фінансових трансакцій і за обсягами займає 2,8%.

Збільшився попит також і на перекази з картки на картку. Їх кількість збільшилась на 42%, у порівнянні з ІІІ кварталом 2016 року. Проте частка переказів від загальної кількості фінансових трансакцій досягає лише 1,3%, а за обсягами – 1,6%.


Усі новини

Ми завжди раді
Вам допомогти

Попросити зв'язатися <br>з Вами Попросити зв'язатися
з Вами
mail Написати лист
до UPC
Новини Усі новини
31/08
UPC запустив Google Pay та Apple Pay для електронної комерції
31/07
Безготівкові винагороди за допомогою сервісу TIPs
15/06
UPC успішно пройшов щорічний PCI 3DS аудит
03/06
Регулярна річна інформація (річний звіт) емітента цінних паперів ПрАТ "Український процесінговий центр" за 2019 рік