Новини


Платіжні картки у 2019 році: 54% безконтактних операцій

7/02/2020

Вперше кількість безконтактних операцій карткою та гаджетами більше, ніж трансакцій, здійснених за допомогою чіпу та магнітної смуги


Ринок платіжних карток України й далі набирає обертів. Загальна кількість трансакцій за картками у 2019 році збільшилася на 17% та досягла 1,2 млрд. Кількість банкоматів та платіжних карток також збільшилися на 2% та 6% відповідно (тут і надалі інформація на основі даних за картками банків-клієнтів UPC).

Оплата карткою

Популярність розрахунків платіжними картками серед українців продовжує активно зростати. За 2019 рік кількість покупок, сплачених карткою, збільшилася на 28%. Держателі карток щомісячно здійснюють 7,2 фінансових трансакцій, 5 із них (69%)—розрахунки за товари чи послуги. Грошові обсяги покупок за картками зросли на 30%. Зазначимо, що у 2019 році на кожні 100 покупок карткою, 14 здійснено в Інтернеті. Кількість таких трансакцій за рік збільшилася на 38%.

Безконтактні платежі

Держателі платіжних карток вподобали переваги та зручності безконтактних платежів. Кількість оплат безконтактними картками зросла на 76% та займає 48% від усіх покупок картками у POS-терміналах. Динамічне зростання цих показників в свою чергу сприяло збільшенню (на 35%) кількості POS-терміналів, які приймають безконтактні картки. Наразі 92% від усіх POS-терміналів, підключених до Українського процесінгового центру та розташованих в торговельних мережах, приймають до оплати безконтактні картки.

Зазначимо, що за грудень 2019 р. у POS-терміналах було вперше здійснено більше безконтактних операцій карткою, ніж операцій за допомогою чіпу та магнітної смуги. Зокрема, частка безконтактних трансакцій займала 54% (47,8% безконтакною карткою і 6,2% операції із застосуванням гаджетів), інші покупки в POS-терміналах – 46%.

Безконтактний метод оплати частіше використовується під час платежів невеликими сумами. Середній чек безконтактних покупок—222 грн.Частіше всього українці безконтактно розраховуються на заправках, у ресторанах швидкого харчування, в супермаркетах, у господарських магазинах, магазинах косметики і сплачуючи проїзд у метро. Не зважаючи, що кількість безконтактних оплат проїзду у метро збільшилась на 27%, їх частка складає лише 4%.

P2P перекази

У 2019 році держателями платіжних карток здійснено ще більше переказів з картки на картку в інтернеті, а саме на 87%. Середня сума трансакції дорівнює 2 200 грн. Частка переказів від загальної кількості фінансових трансакцій за платіжними картками у 2019 році становила 3%, а за обсягами 4,2%.

АТМ у 2019 році

Операції зняття готівки займають друге місце за популярністю. У минулому році їх частка за кількістю трансакцій досягла 26,5% від усіх фінансових операцій за картками. Кількість таких трансакцій збільшилась на 3% та складає дві трансакції на місяць на одну активну картку. Обсяги операцій зняття готівки збільшилися на 8%, а середня сума чеку дорівнювала 2 800 грн.

Антон Романчук, CEO UPC: 

«Один з драйверів розвитку ринку платежів в Україні—безконтактні NFC-технології. І в першу чергу, драйвером виступає навіть не мобільний телефон, а саме безконтактний інтерфейс картки. Він, по-перше, прискорив і спростив процес оплати, при цьому зручний і приємний клієнтам. По-друге, безконтактний інтерфейс дозволив картками покрити такі області, як громадський транспорт, кафе швидкого харчування, ресторани, в яких раніше використовувати картку з багатьох причин було не завжди зручно. NFC-технологія навчила клієнтів платити швидко. Я вважаю, що це один з поворотних моментів розвитку платіжної індустрії».Усі новини

Ми завжди раді
Вам допомогти

Попросити зв'язатися <br>з Вами Попросити зв'язатися
з Вами
mail Написати лист
до UPC
Новини Усі новини
20/03
UPC підтвердив відповідність стандартам PCI DSS
20/02
Антон Романчук: про плани, нові можливості та рішення
09/02
7 лютого зафіксовано пік операцій за картками
07/02
Платіжні картки у 2019 році: 54% безконтактних операцій