Компанія UPC впроваджує сервіс Openbanking (Openbanking-As-a-Service) - структурований і безпечний обмін даними між надавачами платіжних послуг та технологічним оператором платіжних послуг через відкриті API.
Отримання рішення Openbanking, як сервісу дозволить банку:
- Виконати в термін всі обов’язкові вимоги НБУ щодо впровадження OpenApi згідно Закону про платіжні послуги;
- Не витрачати власні IT-ресурси на впровадження рішення у власній інфраструктурі;
- Не нести витрати відповідно до кількості запитів до OpenAPI та не нести початкові витрати;
- Отримати надійну підтримку цього сервісу від компанії з понад 20-річним досвідом платіжних технологій.
При отриманні цього сервісу від компанії UPC банк отримає власний web-портал з чіткою документацією, службою підтримки для надавачів платіжних послуг, модулі звітності та формування рахунків за користування сервісом.
Як постачальник сервісу, компанія UPC буде виконувати наступні функції:
- Підтримка регуляторних API відповідно до поточних вимог;
- Підтримка комерційних API, в т.ч. до сервісів UPC;
- Sandbox та підтримка надавачів платіжних послуг;
- Consent-менеджмент дозволів компаній та користувачів.
Запуск пілотної експлуатації планується у другому кварталі 2025 року, а запуск в промислову роботу у серпні 2025 після вступу вимогу Закону про платіжні послуги в дію. Рішення буде доступне, як для клієнтів UPC, так і для клієнтів інших конфесій.
“Рішення про запуск платформи Openbanking як сервісу (SaaS) дозволить нашим клієнтам отримати інноваційну платіжну технологію та виконати вчасно вимоги Закону без понесення значних початкових витрат на впровадження власного рішення. Це, своєю чергою, дозволить банкам зберігати власні ресурси, а саме, IT-ресурси на вдосконалення власних банківських продуктів та отримати сервісну підтримку OpenAPI від компанії з багаторічним досвідом супроводження трансакційних сервісів”, - Антон Косторніченко, керівник напряму з продажів UPC.