Український
Процесінговий
Центр
Як змінювались показники безконтактних платежів протягом року user/common.seoImage
Посилання скопійовано
Зв'яжіться з нами
08. 05. 18
Як змінювались показники безконтактних платежів протягом року
Як змінювались показники безконтактних платежів протягом року user/common.seoImage

За даними Українського процесінгового центру (UPC), протягом останнього року кількість безконтактних платежів та грошові обороти за такими операціями збільшилися у 2 рази, порівнюючи перший квартал 2018 року з аналогічним періодом 2017 року.

Вже 7 років UPC процесує безконтактні платежі, а у 2012 році UPC підключив перші термінали прийому безконтактних карток. Те, що здавалося дивним та незвичним декілька років тому, у 2018 році вже стало частиною нашого комфортного життя. Споживачі звикли до швидких безконтактних розрахунків, і зростання операцій оплати безконтактними картками сповільнилося.

Порівнюючи показники першого кварталу 2018 та першого кварталу 2017 року ми бачимо зростання кількості безконтактних трансакцій у 2 рази (тут і надалі інформація на основі даних за картками банків-клієнтів Українського Процесінгового Центру). Проте якщо у першому кварталі 2017 року безконтактні оплати покупок займали 16% від усіх покупок картками, то у першому кварталі 2018 року цей показник зріс до 24%!

Зауважимо що, 96% від усіх POS-терміналів, підключених до Українського процесінгового центру та розташованих у торгівельних мережах, приймають до оплати безконтактні картки. А кількість таких POS-терміналів теж зросла протягом року – на 23%.

Безконтактні платежі стали в Україні звичним способом розрахунків за дрібні покупки чи послуги. Середня сума чеку у першому кварталі 2018 року становила 187 грн., а це на 23% більше, ніж у першому кварталі 2017 року.

Держателі платіжних карток 36-ти банків-клієнтів UPC протягом року найчастіше розраховувалися безконтактно в супермаркетах, де було здійснено майже 70% покупок.

Зі значно меншим показником кількості безконтактних розрахунків на другому місці опинилися ресторани швидкого харчування – 11%. Далі розташувалися автозаправні станції – 6%.

Оплата проїзду у метро займає 5%. Варто відмітити, що за перший квартал 2018 року було здійснено більше 965 тисяч безконтактних розрахунків у метро, а це у 6 рази більше ніж за перший квартал 2017 року.

На п’ятому місці опинились аптеки, магазини косметики, господарські та будівельні магазини – по 2% за кількістю безконтактних трансакцій.

Знадобилось немало часу, щоб банки та їх клієнти змогли оцінити зручність та надійність безконтактних оплат. Проте сьогодні ми маємо можливість спостерігати, з якою зацікавленістю банки та їх клієнти знайомляться з NFC-технологіями для безготівкових розрахунків.

За перший квартал 2018 року було здійснено майже 38 тисяч NFC-трансакцій. А середня сума чеку у становила 178 грн.

Найчастіше такий метод оплати українці використовували для безконтактних розрахунків у супермаркетах (48%), ресторанах швидкого харчування (20%) та за проїзд у метро (14%).

Не зважаючи на те, що у першому кварталі 2018 року частка безконтактних платежів, виконаних з використанням мобільних та інших пристроїв з NFC-технологією, складає менше 1% від усіх безконтактних трансакцій, це лише початок. І, на відміну, від безконтактних платіжних карток, які споживачі вже встигли гідно оцінити, нові пристрої для безконтактних оплат знаходяться в процесі здобуття своєї популярності.

Інші новини
01. 12. 22
Покупки у «чорну п’ятницю» 2022: скільки і де витрачали українці
Цього року у день розпродажів держателі карток купували та витрачали менше ніж минулого року
Покупки у «чорну п’ятницю» 2022: скільки і де витрачали українці user/common.seoImage
02. 11. 22
UPC – у номінації PSM Awards 2022
UPC вже втретє номіновано у премії від PaySpace Magazine – PSM Awards 2022
UPC – у номінації PSM Awards 2022 user/common.seoImage
24. 10. 22
Ринок платіжних карток за дев’ять місяців 2022 року
Кількість зняття готівки зменшилась на третину
Ринок платіжних карток за дев’ять місяців 2022 року user/common.seoImage
Зв'яжіться з нами

Адреса Пр-т Степана Бандери 9, корпус 5А, а/с 65, Київ, Україна, 04073

Використання файлів cookie.
Натиснувши «Погоджуюся», ви дозволяєте нам постійно вдосконалювати наш веб-сайт і створювати персоналізовані рекламні оголошення.
У розділі "Індивідуальні налаштування" ви знайдете детальну інформацію, а також можете дозволити або заборонити обробку чи відкликати вашу згоду.
Інформація про захист даних.