Український
Процесінговий
Центр
Як змінювались показники безконтактних платежів протягом року user/common.seoImage
Посилання скопійовано
Зв'яжіться з нами
08. 05. 18
Як змінювались показники безконтактних платежів протягом року
Як змінювались показники безконтактних платежів протягом року user/common.seoImage

За даними Українського процесінгового центру (UPC), протягом останнього року кількість безконтактних платежів та грошові обороти за такими операціями збільшилися у 2 рази, порівнюючи перший квартал 2018 року з аналогічним періодом 2017 року.

Вже 7 років UPC процесує безконтактні платежі, а у 2012 році UPC підключив перші термінали прийому безконтактних карток. Те, що здавалося дивним та незвичним декілька років тому, у 2018 році вже стало частиною нашого комфортного життя. Споживачі звикли до швидких безконтактних розрахунків, і зростання операцій оплати безконтактними картками сповільнилося.

Порівнюючи показники першого кварталу 2018 та першого кварталу 2017 року ми бачимо зростання кількості безконтактних трансакцій у 2 рази (тут і надалі інформація на основі даних за картками банків-клієнтів Українського Процесінгового Центру). Проте якщо у першому кварталі 2017 року безконтактні оплати покупок займали 16% від усіх покупок картками, то у першому кварталі 2018 року цей показник зріс до 24%!

Зауважимо що, 96% від усіх POS-терміналів, підключених до Українського процесінгового центру та розташованих у торгівельних мережах, приймають до оплати безконтактні картки. А кількість таких POS-терміналів теж зросла протягом року – на 23%.

Безконтактні платежі стали в Україні звичним способом розрахунків за дрібні покупки чи послуги. Середня сума чеку у першому кварталі 2018 року становила 187 грн., а це на 23% більше, ніж у першому кварталі 2017 року.

Держателі платіжних карток 36-ти банків-клієнтів UPC протягом року найчастіше розраховувалися безконтактно в супермаркетах, де було здійснено майже 70% покупок.

Зі значно меншим показником кількості безконтактних розрахунків на другому місці опинилися ресторани швидкого харчування – 11%. Далі розташувалися автозаправні станції – 6%.

Оплата проїзду у метро займає 5%. Варто відмітити, що за перший квартал 2018 року було здійснено більше 965 тисяч безконтактних розрахунків у метро, а це у 6 рази більше ніж за перший квартал 2017 року.

На п’ятому місці опинились аптеки, магазини косметики, господарські та будівельні магазини – по 2% за кількістю безконтактних трансакцій.

Знадобилось немало часу, щоб банки та їх клієнти змогли оцінити зручність та надійність безконтактних оплат. Проте сьогодні ми маємо можливість спостерігати, з якою зацікавленістю банки та їх клієнти знайомляться з NFC-технологіями для безготівкових розрахунків.

За перший квартал 2018 року було здійснено майже 38 тисяч NFC-трансакцій. А середня сума чеку у становила 178 грн.

Найчастіше такий метод оплати українці використовували для безконтактних розрахунків у супермаркетах (48%), ресторанах швидкого харчування (20%) та за проїзд у метро (14%).

Не зважаючи на те, що у першому кварталі 2018 року частка безконтактних платежів, виконаних з використанням мобільних та інших пристроїв з NFC-технологією, складає менше 1% від усіх безконтактних трансакцій, це лише початок. І, на відміну, від безконтактних платіжних карток, які споживачі вже встигли гідно оцінити, нові пристрої для безконтактних оплат знаходяться в процесі здобуття своєї популярності.

Інші новини
04. 06. 24
UPC впроваджує OpenBanking, як сервіс для банків України
Компанія UPC впроваджує сервіс Openbanking (Openbanking-As-a-Service) - структурований і безпечний обмін даними між надавачами платіжних послуг та технологічним оператором платіжних послуг через відкриті API.
UPC впроваджує OpenBanking, як сервіс для банків України user/common.seoImage
23. 05. 24
UPC нещодавно відсвяткував своє 27-річчя!
Дорогі друзі та колеги, ми раді повідомити, що наша компанія нещодавно відсвяткувала своє 27-річчя!
UPC нещодавно відсвяткував своє 27-річчя! user/common.seoImage
30. 04. 24
Регулярна річна інформація (річний звіт) ПрАТ "Український процесінговий центр" за 2023 р.
ПрАТ «Український процесінговий центр» розміщує регулярну річну інформацію (річний звіт) за 2023 р.
Регулярна річна інформація (річний звіт) ПрАТ "Український процесінговий центр" за 2023 р. user/common.seoImage
Зв'яжіться з нами

Адреса вул. Ґарета Джонса, 8 (корпус В-11) а/с 65, Київ, Україна, 04119

Використання файлів cookie.
Натиснувши «Погоджуюся», ви дозволяєте нам постійно вдосконалювати наш веб-сайт і створювати персоналізовані рекламні оголошення.
У розділі "Індивідуальні налаштування" ви знайдете детальну інформацію, а також можете дозволити або заборонити обробку чи відкликати вашу згоду.
Інформація про захист даних.